
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Pin (Male) |
| Connector Type | Piston |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 57
Distributors
pcbx
Unit Price$3.00423
Ext.Price$3.00423
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.00423 | $3.00423 |
| 10 | $2.72210 | $27.22100 |
| 25 | $2.42614 | $60.65350 |
| 50 | $2.16235 | $108.11750 |
| 100 | $1.92725 | $192.72500 |
| 300 | $1.71771 | $515.31300 |
| 500 | $1.53095 | $765.47500 |
| 1000 | $1.36447 | $1364.47000 |
